Strona główna » Konkursy
» KONKURS HISTORYCZNO-LITERACKI
» KONKURS PLASTYCZNY
» Konkurs na projekt medalu
» WYNIKI KONKURSU HISTORYCZNO-LITERACKIEGO
» WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO
» Wyniki konkursów: "Od Jałty do Gdańska" oraz "Polska moja ojczyzna"


Wyniki konkursów: "Od Jałty do Gdańska" oraz "Polska moja ojczyzna"

7 czerwca o godzinie 11:00 w Auli Rektoratu Uniwersytetu Zielonogórskiego odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów: ogólnopolskiego konkursu historyczno-literackiego: Od Jałty do Gdańska” (30 lat Solidarności) oraz ogólnopolskiego konkursu plastycznego: Polska moja ojczyzna  – 30 rocznica powstania NSZZ Solidarność owoc nadziei, wiary i tęsknoty pokoleń Polaków ku Niepodległości.
W konkursie plastycznym nagrody przyznane zostały w czterech kategoriach wiekowych:
a)                 kategoria klas 0-3,
I miejsce - Ola Wiśniewska, kl. III, Szkoła Podstawowa nr 14 w Zielonej Górze, opiekun Jadwiga Zając
II miejsce - Dominika Nowak, kl. III, Szkoła Podstawowa nr 2 we Wschowie, opiekun Agnieszka Mała
III miejsce - Paweł Zdanowicz, kl. III, Szkoła Podstawowa w Bieniowie, opiekun Irena Andruszkiewicz – Baryła
Wyróżnienia w tej kategorii wiekowej otrzymali:
Julianna Kołodziejska, kl. III, Szkoła Podstawowa nr 14 w Zielonej Górze, opiekun Jadwiga Zając
Izabela Motyl, kl. III, Szkoła Podstawowa w Bieniowie, opiekun Irena Andruszkiewicz – Baryła
Marek Maciołek, kl. I, Szkoła Podstawowa w Szczepanowie, opiekun Agnieszka Faber
b)                 kategoria klas 4-6,
I miejsce - Jakub Cichy, kl. V, Publiczna Szkoła Podstawowa w Kargowej, opiekun Mirosława Kamińska
II miejsce - Kamil Gromnicki, kl. V, Katolicka Szkoła Podstawowa w Żarach, opiekun Dorota Basińska
III miejsce - Ewelina Zapalska, kl. V, Szkoła Podstawowa w Bieniowie, opiekun Sylwia Lenda
Wyróżnienia w tej kategorii wiekowej otrzymali:
Mateusz Zdanowicz, kl. VI, Szkoła Podstawowa w Bieniowie, opiekun Sylwia Lenda
Jesica Nocek, kl. VI, Szkoła Podstawowa nr 18 w Zielonej Górze, opiekun Łukasz Kamiński
Michał Żok, kl. VI, Publiczna Szkoła Podstawowa w Kargowej, opiekun Danuta Wróblewska
Weronika Szmidt, kl. V, Specjalny Ośrodek Szkolno-wychowawczy w Szprotawie, opiekun Lucyna Wieszewska
Bartłomiej Piłat, kl. IV, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Żaganiu, opiekun Jolanta Różanowska
c)                 kategoria szkół gimnazjalnych,
I miejsce - Iga Zwolińska, kl. III, Katolickie Gimnazjum w Żarach, opiekun Lidia Bamberska
II miejsce - Agnieszka Kliks, kl. III, Publiczne Gimnazjum w Kargowej, opiekun Helena Nowacka
III miejsce - Roksana Król, kl. I, Publiczne Gimnazjum nr 3 w Mirostowicach Dolnych, opiekun Małgorzata Gołębiewicz
 
Wyróżnienia w tej kategorii wiekowej otrzymali:
Martyna Szułczyńska, kl. III, Gimnazjum nr 2 w Zielonej Górze, opiekun Elżbieta Panek
Lucyna Tyburcy, kl. II, Gimnazjum nr 9 w Zielonej Górze, opiekun Jolanta Bryńska
Mateusz Cichy, kl. III, Publiczne Gimnazjum w Kargowej, opiekun Helena Nowacka
Ola Grzesiak, kl II, Gimnazjum nr 9 w Zielonej Górze, opiekun Jolanta Bryńska
d)                 kategoria szkół ponadgimnazjalnych.
I miejsce - Mateusz Pokrzywniak, kl. I, III Liceum Ogólnokształcące w Zielonej Górze, opiekun Justyna Cencora
II miejsce - Anna Borowska, kl. II, Zespół Szkół Ekonomicznych w Żarach, opiekun Monika Hakman
III miejsce - Anna Zając, kl. II, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie, opiekun Sławomir Basiński
 
W konkursie historyczno-literackim nagrody przyznano w dwóch kategoriach wiekowych:
a)                 kategoria szkół gimnazjalnych,
Iga Zwolińska, uczennica 3 klasy, Katolickiego Gimnazjum w Żarach
b)                 kategoria szkół ponadgimnazjalnych.
Barbara Grocholska, uczennica 2 klasy, Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze.
Zostały również wręczone nauczycielom podziękowania za trud i opiekę włożoną w pokierowanie młodymi ludźmi i tak piękne prace.
Podczas uroczystości swoją obecnością zaszczycili nas:
Ks. Kanonik Eugeniusz Jankiewicz – diecezjalny duszpasterz nauczycieli
Ferdynand Sańko - wicekurator
Gerard Nowak -przedstawiciel wojewody
Leszek Poźniak – przewodniczący Sekcji Regionalnej Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w Gorzowie Wlkp.
Bogusław Motowidełko – członek prezydium Zarządu Regionu Zielonogórskiego NSZZ „Solidarność”
Danuta Fabiś – dyrektor Lubuskiej Akademii Nauczycieli
W drugiej części spotkania odbyła się promocja książki: "Kapelani Solidarności". Uczestnicy spotkania mieli okazję porozmawiać z autorem panem Mateuszem Wyrwichem i jednym z bohaterów tej publikacji ks. Eugeniuszem Jankiewiczem.
 


Ostatnia Aktualizacja: 28.03.2012  godz. 21:58:56   |  Projekt, wykonanie i administracja: Jarosław Twaróg  |  © JMComputers 2009